3-osobowa delegacja naszego liceum (Iza Adamska i Ola
Dąbrowska z klasy IIH oraz Tymek Buhl z klasy IH) wraz z towarzyszącym im
nauczycielem wzięła udział w międzynarodowym projekcie
Pacte mondial des lycéens sur le climat. W dniach
24-31.05 przebywali oni w
Tuluzie, razem z delegacjami z 20 innych krajów
całego świata (m.inn. Chin, Kolumbii, Indii, Gwinei, Ukrainy, Nepalu, Włoch).
Na miejscu licealiści pracowali nad problematyką zmian klimatycznych, efektem
cieplarnianym, redukcją gazów odpowiedzialnych za to zjawisko i inn. Efektem im
pracy było 17 propozycji, które przedstawili w Conseil R
égional, w obecności radnych, naukowców i
innych gości. Propozycje te zostaną także uwzględnione na Światowej Konferencji
Klimatycznej, która odbędzie się pod koniec tego roku w Paryżu.
Tydzień w Tuluzie był niesamowitym spotkaniem rówieśników z
całego świata, okazją do rozmów i wymiany doświadczeń, wszystko w atmosferze
otwartości i tolerancji. Delegacje zaprezentowały tradycyjne tańce lub inne
elementy kultury swojego kraju, każda przywiozła też przysmaki i tradycyjne
potrawy. Nasz smalec, ogórki kiszone, kabanosy i oscypki cieszyły się dużym
powodzeniem. C’était
une semaine inoubliable!
Wyjazd delegacji był możliwy dzięki finansowej dotacji URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO. Dziękujemy!
Quelques photos de la semaine a Toulouse:
https://plus.google.com/photos/106794153596868542974/albums/6157367205889553281?banner=pwa&authkey=CK2fi_CcpO3UEQ
Et 3 courts films:
https://youtu.be/0GGcgaI36eQ
https://youtu.be/igBOsd8pxow
https://youtu.be/PFFiigC0r38